3M AB5050 CIRCLE-1.5"-100
Category : RF and Wireless RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials
Adhesive : Non-Conductive, Single Sided
Product Status : Obsolete
Thickness - Overall : 0.022" (0.55mm)
Package : Bulk
Series : AB-5000
Material : Polymer Resin, Metal Flakes
Mfr : 3M (TC)
Shelf Life Start : -
Width : 1.500" (38.10mm)
Shape : Circular
Length : -
Shelf Life : -
Storage/Refrigeration Temperature : -
Operating Temperature : -25°C ~ 85°C
Type : Absorbing Sheet
Base Product Number : AB5050
Description : RF EMI ABSORBER SHEET 1.5" 100PK
Contact Now
RF EMI Absorbing Sheet AB-5000 Polymer Resin, Metal Flakes Non-Conductive, Single Sided 1.500" (38.10mm) X X 0.022" (0.55mm)