NRF24LU1P-O17Q32-T
Contact Now
NRF24LU1P-O17Q32-T
Category : RF and Wireless RF Transceiver ICs
Digi-Key Programmable : Not Verified
Serial Interfaces : SPI, UART, USB
Operating Temperature : -40°C ~ 85°C
Memory Size : 17kB OTP, 2kB SRAM
Package / Case : 32-VFQFN Exposed Pad
GPIO : 6
Type : TxRx + MCU
Current - Transmitting : 11.1mA
Current - Receiving : 12.9mA ~ 13.3mA
Modulation : GFSK
Package : Tray
RF Family/Standard : General ISM > 1GHz
Sensitivity : -94dBm
Supplier Device Package : 32-QFN (5x5)
Mfr : Nordic Semiconductor ASA
Frequency : 2.4GHz
Voltage - Supply : 4V ~ 5.25V
Power - Output : 0dBm
Base Product Number : NRF24
Description : IC RF TXRX+MCU ISM>1GHZ 32VFQFN
Contact Now
IC RF TxRx + MCU General ISM > 1GHz 2.4GHz 32-VFQFN Exposed Pad