20-CBSF-1.0X2.0X0.24
Contact Now
20-CBSF-1.0X2.0X0.24
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 2.000" (50.80mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 20-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.240" (6.10mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 1.000" (25.40mm)
Description : RF SHIELD 1" X 2" SURFACE MOUNT
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 1.000" (25.40mm) X 2.000" (50.80mm) Non-Vented Surface Mount