20-CBSF-1.25X2.25X0.2
Contact Now
20-CBSF-1.25X2.25X0.2
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 2.250" (57.15mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 20-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.200" (5.08mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 1.250" (31.75mm)
Description : RF SHIELD 1.25" X 2.25" SMD
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 2.250" (57.15mm) Non-Vented Surface Mount