20-CBSF-0.75X0.75X0.25
Contact Now
20-CBSF-0.75X0.75X0.25
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 0.750" (19.05mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 20-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.250" (6.35mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 0.750" (19.05mm)
Description : RF SHIELD 0.75" X 0.75" SMD
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 0.750" (19.05mm) X 0.750" (19.05mm) Non-Vented Surface Mount