59-CBSA-2.25X3.5X0.4
Contact Now
59-CBSA-2.25X3.5X0.4
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 3.500" (88.90mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 2.250" (57.15mm)
Description : RF SHIELD 2.25" X 3.5" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 2.250" (57.15mm) X 3.500" (88.90mm) Non-Vented Through Hole