G-1720SC2125-1000WC
Contact Now
G-1720SC2125-1000WC
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 2.125" (53.98mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : GUARDIAN™
Mfr : Orbel Corporation
Height - Overall : 1.000" (25.40mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Cover
Width - Overall : 1.720" (43.69mm)
Description : RF SHIELD 1.720" X 2.125" COVER
Contact Now
RF Shield Cover 1.720" (43.69mm) X 2.125" (53.98mm) Non-Vented Surface Mount