B-0775SB1375-0250XF
Contact Now
B-0775SB1375-0250XF
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 1.375" (34.93mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : Bullzeye™
Mfr : Orbel Corporation
Height - Overall : 0.250" (6.35mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 0.775" (19.69mm)
Description : RF SHIELD 0.755" X 1.375" FRAME
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 0.775" (19.69mm) X 1.375" (34.93mm) Non-Vented Surface Mount