55-CBSA-1.5X2.25X0.5
Contact Now
55-CBSA-1.5X2.25X0.5
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 2.250" (57.15mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 1.500" (38.10mm)
Description : RF SHIELD 1.5" X 2.25" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 1.500" (38.10mm) X 2.250" (57.15mm) Non-Vented Through Hole