50-CBSA-2.0X4.0X0.8
Contact Now
50-CBSA-2.0X4.0X0.8
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 4.000" (101.60mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.800" (20.32mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 2.000" (50.80mm)
Description : RF SHIELD 2" X 4" SURFACE MOUNT
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 4.000" (101.60mm) Non-Vented Surface Mount