54-CBSA-1.25X5.5X0.5
Contact Now
54-CBSA-1.25X5.5X0.5
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 5.500" (139.70mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 1.250" (31.75mm)
Description : RF SHIELD 1.25" X 5.5" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 5.500" (139.70mm) Non-Vented Through Hole