53-CBSA-2.25X4.25X0.5
Contact Now
53-CBSA-2.25X4.25X0.5
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 4.250" (107.95mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 2.250" (57.15mm)
Description : RF SHIELD 2.25" X 4.25" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 2.250" (57.15mm) X 4.250" (107.95mm) Non-Vented Through Hole