53A-CBSA-4.5X5.25X0.5
Contact Now
53A-CBSA-4.5X5.25X0.5
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 5.250" (133.35mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 4.500" (114.30mm)
Description : RF SHIELD 4.5" X 5.25" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 4.500" (114.30mm) X 5.250" (133.35mm) Non-Vented Through Hole