53-CBSA-5.75X6.0X0.5
Contact Now
53-CBSA-5.75X6.0X0.5
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 6.000" (152.40mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Through Hole
Package : Bulk
Series : 50-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.500" (12.70mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 5.750" (146.05mm)
Description : RF SHIELD 5.75" X 6" T/H
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 5.750" (146.05mm) X 6.000" (152.40mm) Non-Vented Through Hole