10-CBSA-2.5X5.75X0.13
Contact Now
10-CBSA-2.5X5.75X0.13
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 5.750" (146.05mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 10-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.130" (3.30mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 2.500" (63.50mm)
Description : RF SHIELD 2.5" X 5.75" SMD
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 2.500" (63.50mm) X 5.750" (146.05mm) Non-Vented Surface Mount