10-CBSA-1.75X2.5X0.13
Contact Now
10-CBSA-1.75X2.5X0.13
Category : RF and Wireless RF Shields
Length - Overall : 2.500" (63.50mm)
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Bulk
Series : 10-CBS
Mfr : Leader Tech Inc.
Height - Overall : 0.130" (3.30mm)
Ventilation : Non-Vented
Type : Shield, 2-Piece
Width - Overall : 1.750" (44.45mm)
Description : RF SHIELD 1.75" X 2.5" SMD
Contact Now
RF Shield Shield, 2-Piece 1.750" (44.45mm) X 2.500" (63.50mm) Non-Vented Surface Mount