3382G-1-104G
  • 1
Product Category : Board Mount Motion & Position Sensors
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Sensing Distance : -
Maximum Operating Temperature : + 120 C
Supply Voltage - Max : 16 VDC
Packaging : Reel
Output Type : Analog
Product : Position Sensor
Manufacturer : Bourns
Description : Board Mount Motion & Position Sensors 100Kohms 12mm Sq SMD 4mm Shaft