DS1848E-010+T&R
Contact Now
DS1848E-010+T&R
  • 1
Digital Interface : Serial (2-Wire)
Operating Supply Current : 1 mA
Product Category : Digital Potentiometer ICs
Mounting Style : SMD/SMT
Taps per POT : 256
Resistance : 10 kOhms
Wiper Memory : Non Volatile
Package / Case : TSSOP-14
Maximum Operating Temperature : + 95 C
Packaging : Reel
Series : DS1848E
Operating Supply Voltage : 3.3 V, 5 V