EFR32MG12P432F1024GM48-BR
Contact Now
EFR32MG12P432F1024GM48-BR
  • 1
Supply Current Receiving : 11.5 mA
Product Category : RF System on a Chip - SoC
Type : Bluetooth, Zigbee
Supply Current Transmitting : 131 mA
Output Power : 19.5 dbm
Package / Case : QFN-48
Operating Frequency : 2.4 GHz
Packaging : Reel
Core : ARM Cortex M4
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.8 V