EFR32BG12P432F1024GL125-B
Contact Now
EFR32BG12P432F1024GL125-B
  • 1
Supply Current Receiving : 10 mA, 10.8 mA
Product Category : RF System on a Chip - SoC
Type : Bluetooth
Supply Current Transmitting : 126.7 mA
Output Power : 19.5 dbm
Package / Case : BGA-125
Operating Frequency : 2.4 GHz
Packaging : Tray
Core : ARM Cortex M4
Operating Supply Voltage : 1.8 V to 3.8 V