ispLSI 2096A-125LQ128
  • 1
Product Category : CPLD - Complex Programmable Logic Devices
Mounting Style : SMD/SMT
Number of I/Os : 96 I/O
Minimum Operating Temperature : 0 C
Propagation Delay - Max : 10 ns
Number of Logic Array Blocks - LABs : 24
Package / Case : PQFP-128
Maximum Operating Temperature : + 70 C
Packaging : Tray
Number of Macrocells : 96
Operating Supply Voltage : 5 V
Maximum Operating Frequency : 125 MHz
Product : ispLSI 2096A
Manufacturer : Lattice
Description : CPLD - Complex Programmable Logic Devices USE ispMACH 4000V