S-5844A55CC-I4T1U3
Contact Now
S-5844A55CC-I4T1U3
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors Thermostats - Solid State
Selectable Hysteresis : No
Output Function : /OverTemp
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : S-5844A
Supplier Device Package : SNT-4A
Output Type : Open Drain
Trip Temperature Threshold : -
Mfr : ABLIC Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Supply : 180nA
Current - Output (Max) : 10mA
Package / Case : 4-SMD, Flat Leads
Voltage - Supply : 1.65 V ~ 5.5 V
Base Product Number : S-5844
Accuracy : ±2.5°C