A/100-3W-I-2.5"-PB
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors RTD (Resistance Temperature Detector)
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tape & Box (TB)
Series : -
Mfr : Automation Components, Inc.
Temperature Coefficient : ±3850ppm/°C
RTD Material : Platinum (Pt)
Operating Temperature : -50°C ~ 200°C
Package / Case : Module
Termination : Connector
Resistance @ 0°C : 100 Ohms
Resistance Tolerance : -
Accuracy : ±0.06%
Description : 100 Ohm (Three Wires) RTD, Immer
Contact Now
RTD Platinum (Pt) ±3850ppm/°C Module