B57164K0221J000
Contact Now
B57164K0221J000
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors NTC Thermistors
Product Status : Active
B Value Tolerance : ±3%
Length - Lead Wire : 1.42" (36.00mm)
Package : Bulk
Series : -
B25/100 : 3200K
B25/50 : -
Resistance in Ohms @ 25°C : 220
Mfr : EPCOS - TDK Electronics
Operating Temperature : -55°C ~ 125°C
Power - Max : 450 mW
Package / Case : Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W
B0/50 : -
Mounting Type : Through Hole
B25/75 : -
Resistance Tolerance : ±5%
Description : THERMISTOR NTC 220OHM 3200K DISC
Contact Now
NTC Thermistor 220 Disc, 5.5mm Dia x 5.0mm W