BN-LG08Y4R7MYB
Contact Now
BN-LG08Y4R7MYB
B Value Tolerance : -
Length - Lead Wire : 0.94" (24.00mm)
Package : Bag
Series : BN-LG08Y
B25/100 : -
B25/50 : -
Resistance in Ohms @ 25°C : 4.7
Mfr : Bourns Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 170°C
Power - Max : 2 W
Package / Case : Disc 8mm
B0/50 : -
Mounting Type : Through Hole
Resistance Tolerance : ±20%
Description : THERMISTOR NTC ICL 8MM 4.7 OHM
Contact Now
NTC Thermistor 4.7 Disc 8mm