BN-LG10Y120MYB
Contact Now
BN-LG10Y120MYB
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors NTC Thermistors
Product Status : Active
B Value Tolerance : -
Length - Lead Wire : 0.94" (24.00mm)
Package : Bag
Series : BN-LG10Y
B25/100 : -
B25/50 : -
Resistance in Ohms @ 25°C : 12
Mfr : Bourns Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 170°C
Power - Max : 2.3 W
Package / Case : Disc 10mm
B0/50 : -
Mounting Type : Through Hole
Resistance Tolerance : ±20%
Description : THERMISTOR NTC ICL 10MM 12 OHM
Contact Now
NTC Thermistor 12 Disc 10mm