BN-LG05Y8R0MYB
Contact Now
BN-LG05Y8R0MYB
Category : Sensors, Transducers Temperature Sensors NTC Thermistors
Product Status : Active
B Value Tolerance : -
Length - Lead Wire : 0.94" (24.00mm)
Package : Bag
Series : BN-LG05Y
B25/100 : -
B25/50 : -
Resistance in Ohms @ 25°C : 8
Mfr : Bourns Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Power - Max : 1.6 W
Package / Case : Disc 5mm
B0/50 : -
Mounting Type : Through Hole
Resistance Tolerance : ±20%
Description : THERMISTOR NTC ICL 5MM 8 OHM
Contact Now
NTC Thermistor 8 Disc 5mm