MB7780-100
Category : Sensors, Transducers Ultrasonic Receivers, Transmitters
Product Status : Obsolete
Voltage - Rated : 10 V ~ 32 V
Package : Bulk
Series : 4-20SC-MaxSonar-WR
Beam Angle : 11°
Mfr : MaxBotix Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 65°C (TA)
Frequency : 42kHz
Type : Transmitter, Receiver
Base Product Number : MB7780
Description : ULTRASONIC SENSR 4-20SC-MAXSONAR
Contact Now
Ultrasonic Sensor 42kHz