RPSTL12/24M-200L-170
Contact Now
RPSTL12/24M-200L-170
Category : Sensors, Transducers Solar Cells
Product Status : Active
Current @ Pmpp : 20 A
Package : Retail Package
Series : RemotePro ® 170W Lithium
Power (Watts) - Max : 37 W
Voltage @ Pmpp : 24 V
Size / Dimension : 62.008" L x 26.693" W x 1.378" H (1575.00mm x 678.00mm x 35.00mm)
Mfr : Tycon Systems Inc.
Package / Case : Cells
Operating Temperature : 0°C ~ 60°C
Type : -
Description : RemotePro Power System. 200Ah Ba
Contact Now
Solar Cell 37 W