ANT-868-OC-LG-SMA
Contact Now
ANT-868-OC-LG-SMA
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 862MHz ~ 876MHz
Frequency Group : UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max) : 7.620" (193.50mm)
Applications : ISM, LPWA
Gain : 0.4dBi
Number of Bands : 1
Package : Bag
RF Family/Standard : General ISM
Frequency (Center/Band) : 868MHz
Termination : SMA Male
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Mounting Type : Connector Mount
Antenna Type : Whip, Tilt
Series : OC
Mfr : Linx Technologies Inc.
Power - Max : 10 W
VSWR : 2.3
Return Loss : 8.1dB
Base Product Number : ANT-868
Description : 868MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP SMA
Contact Now
868MHz ISM, LPWA Whip, Tilt RF Antenna 862MHz ~ 876MHz 0.4dBi SMA Male Connector Mount