ANT-W63-FPC-LV150UF
Contact Now
ANT-W63-FPC-LV150UF
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Number of Bands : 3
Mounting Type : Adhesive
Package : Bag
Series : ANT-W63-FPC-LV
Antenna Type : Flat Patch
Mfr : Linx Technologies Inc.
Frequency Group : Wide Band
Applications : 802.11b/g, Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™
RF Family/Standard : 802.15.4, Bluetooth, WiFi
Power - Max : 2 W
Frequency (Center/Band) : 2.45GHz, 5.522GHz, 6.537GHz
Height (Max) : 0.004" (0.10mm)
Gain : 4.8dBi, 6.3dBi, 7.4dBi
Termination : MHF1, U.FL
VSWR : 1.5, 1.6
Return Loss : -
Features : Cable - 150mm
Description : ANT WIFI6 FPC 45X7 150MM UFL
Contact Now
2.45GHz, 5.522GHz, 6.537GHz 802.11b/g, Bluetooth, Wi-Fi, WLAN, Zigbee™ Flat Patch RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz 4.8dBi, 6.3dBi, 7.4dBi MHF1, U.FL Adhesive