ANT-2.4-FPC-SF200M4
Contact Now
ANT-2.4-FPC-SF200M4
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 2.4GHz ~ 2.5GHz
Frequency Group : UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max) : 0.004" (0.10mm)
Applications : Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™
Gain : 3.9dBi
Number of Bands : 1
Package : Bag
RF Family/Standard : 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Frequency (Center/Band) : 2.45GHz
Termination : MHF4
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : Cable - 200mm
Mounting Type : Adhesive
Antenna Type : PCB Trace
Series : ANT-2.4-FPC-SF
Mfr : Linx Technologies Inc.
Power - Max : 2 W
VSWR : 1.9
Return Loss : -
Base Product Number : ANT-2.4-FPC-SF
Description : ANT 2.4 FPC 25X20 200 CBL MHF4
Contact Now
2.45GHz Bluetooth, ISM, Wi-Fi, Zigbee™ PCB Trace RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz 3.9dBi MHF4 Adhesive