ANT-W63-FPC-SH150UF
Contact Now
ANT-W63-FPC-SH150UF
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz
Package : Bag
Series : ANT-W63-FPC-SH
Antenna Type : Flat Patch
Mfr : Linx Technologies Inc.
Frequency Group : UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)
Applications : 802.11b/g/ac/ax, Bluetooth, ISM, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee™
RF Family/Standard : 802.15.4, Bluetooth, General ISM, WiFi
Power - Max : 2 W
Frequency (Center/Band) : 2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz
Height (Max) : 0.004" (0.10mm)
Gain : 4.7dBi, 7.8dBi, 8.5dBi
Termination : U.FL (UMCC), IPEX MHF1
VSWR : 1.5, 1.6, 1.8
Return Loss : -
Features : Cable - 150mm
Description : ANT WIFI6 FPC 25X20 150MM UFL
Contact Now
2.45GHz, 5.5225GHz, 6.5375GHz 802.11b/g/ac/ax, Bluetooth, ISM, U-NII, Wi-Fi 4, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6, Wi-Fi 6E, Zigbee™ Flat Patch RF Antenna 2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.895GHz, 5.95GHz ~ 7.125GHz 4.7dBi, 7.8dBi, 8.5dBi U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Adhesive