50.4-HF-16-4.5-3.5
Contact Now
50.4-HF-16-4.5-3.5
Category : Sensors, Transducers Magnets Multi Purpose Magnets
Product Status : Active
Package : Box
Grade : -
Series : -
Material : Ferrite
Gauss Strength : -
Mfr : J.W. Winco
Shape : Round
Finish : Steel, Zinc
Operating Temperature : 200°C (TA)
Size : 0.630" Dia x 0.177" H (16.00mm x 4.50mm)
Base Product Number : 50.4-HF
Magnetization : -
Description : MAGNET 0.630"D X 0.177"THICK RND
Contact Now
Magnet Ferrite 0.630" Dia x 0.177" H (16.00mm x 4.50mm)