G32-A-1250-85-120
Contact Now
G32-A-1250-85-120
Category : Sensors, Transducers Magnets Multi Purpose Magnets
Product Status : Active
Package : Bulk
Grade : -
Series : G32
Material : Neobond
Gauss Strength : 4300G
Mfr : Phoenix America
Shape : Cylindrical
Finish : -
Operating Temperature : 125°C (TA)
Size : 2.005" Dia x 0.250" H (50.93mm x 6.35mm)
Magnetization : Diametric
Description : MAGNET 2.005"D X 0.250"THICK CYL
Contact Now
Magnet Neobond 2.005" Dia x 0.250" H (50.93mm x 6.35mm)