50.25-HF-25-7-M5
Contact Now
50.25-HF-25-7-M5
Category : Sensors, Transducers Magnets Multi Purpose Magnets
Product Status : Active
Package : Box
Grade : -
Series : -
Material : Ferrite
Gauss Strength : -
Mfr : J.W. Winco
Shape : Round
Finish : Stainless Steel
Operating Temperature : 220°C (TA)
Size : 0.984" Dia x 0.276" H (25.00mm x 7.00mm)
Base Product Number : 50.25-HF
Magnetization : -
Description : MAGNET 0.984"D X 0.276"THICK RND
Contact Now
Magnet Ferrite 0.984" Dia x 0.276" H (25.00mm x 7.00mm)